360 Derece Dijital Pazarlamanın Kanalları;

 • Outdoor Reklamları(Açık Hava Reklamları):
  Belli bir zaman kısıtlaması olmayan.Her ortamda genel müşteri kitlesini hedefleyen.Dijital varlıklarınızla da bağdaştıracağınız reklam ortamlarıdır.Mesajı hedef kitlenizin en yoğun geçiş güzergahlarına ve sosyal bölgelere iletebilir.Sosyal medya reklamları ile de o bölgede marka bilinirliği yaratabilirsiniz.
 • Medya Satın Alma:
  Bilinen klasik iletişim araçlarını içerir.Bunlar radyo spot reklamları,televizyon reklamları,sinema reklamları ve bilboard reklamlarıdır.360 derece Dijital Pazarlama bu kanllar ile dijital kanalların ortak kullanarak ölçülebilir bir bütünleşik pazarlama iletişimi kurar.
 • Arama Motoru Reklamları:
  En çok bilinen arama motoru Google ile bütünleşik pazarlama iletişimi kurmak için anahtar kelimelere dayanarak web sitenize trafik alarak hedeflerinize ulaşabilir.Bir funel kurarak potansiyel müşterilerinize ulaşabilirsiniz.
 • Sosyal Medya ve Reklamları;
  Sosyal medya tüm toplumların en fazla zaman geçirdiği alanlardır.Pazarlama iletişimi açısından paha biçilmez bir kanaldır.Eş zamanlı olarak klasik reklam alanları ile kullanıldığında marka bilinirliği ve satış odaklı hedeflere kısa yoldan ulaşmanızı sağlar.Müşteri profilinizi oluşturabileceğiniz en güzel mecradır.Bir bakımada müşteri hizmetleri departmanı gibi çalışarak memnuniyetleri de pazarlama stratejisine çevirebilir.
 • SEO:
  Arama motoru optimizasyonu, internet sitelerinin görünürlüğünü artıran bir uygulamadır. SEO’nun temel amacı, web sitesini arama motorları aracılığı ile mümkün olduğunca görünür hale getirmektir. SEO, ürün ve hizmetleri arayan potansiyel tüketicilere ulaşmaya yardımcı olur. Ticari sitelerin olmazsa olmaz pazarlama stratejileri arasında yer alır. SEO, URL optimizasyonundan içeriklerde anahtar kelime kullanımına, site içi ve site dışı bağlantılardan makalelere kadar birçok uygulamayı içerir.
 • E-posta kampanyaları
  Sponsorlu e-posta hizmetleri, ürünleri tanıtmak ve marka bilinirliğini artırmak için en iyi yöntemlerden biridir. Bu strateji, etkili sonuç almak için sadık müşteri olabilecek potansiyel müşterilere odaklanır.
 • Web sitesi
  Web sitesi, 360 derece pazarlama stratejileri için önemli bir faktördür. İşletme için tüketici dostu ve sade bir web sitesi oluşturulması, satış performansını olumlu etkiler.

Sizde işletmenizi her yönü ile 360 derece Dijital Pazarlama ile satışlarınızı arttırabilirsiniz.Detaylar için lütfen mesaj atınız.

360 Derece Pazarlama Nedir?

Dijital dünya hayatımızın her alanına etkilediği gibi reklam ve pazarlamayı derinden etkiledi.Bu etkileşim pazarlama stratejilerinide yeniden yorumladı.

360 derece dijital pazarlamayı anlayabilmek için 360 Derece Pazarlamayı bilmek lazım.

360 Derece Pazarlama Nedir?
Pazarlama,reklam ve iletişimi bir bütün halinde ele alıp.İşletmenin tüm departmanları ile reklam ajansı gibi danışmanların mekanizma halinde tüm tanıtım,reklam ve pazarlama kanallarını kullanan satış odaklı bir stratejidir?Genelde klasik iletişim mecralarını kullanır.(Tv,Radyo,Dergi,Gazete,Broşür).Anlık olarak ölçülemeyen ve hedeflenmeyen çok yüksek bütçeli operasyonlardır.

360 Derece Dijital Pazarlama Nedir?
Geleneksel 360 Derece Pazarlama gibi bütünleşik pazarlama iletişimine dayanır.Pazarlama iletişimindeki kullanılacak materyaller uyum içersinde marka kimliğine yansıtmalı ve pazarlama hedeflerine bağlı kalmalıdır.Geleneksel 360 Derece Pazarlama gibi tüm iletişim kanallarını yani dijital kanalları da dahil ederek bir ürün ya da hizmet satmak için tüketicinin satın alma davranışlarına odaklanan stratejiler geliştirir.Bu stratejiler online ve ofline olabilir(Örnek:Dergi reklamlarına karekod koyarak web sitesi etkileşime geçilmesi)

Temel olarak 360 derece pazarlama özellikleri şunlardır;

 • İletişim kanalları aracılığı ile verilen mesaj, pazarlama karmasının bütüncül bir parçasıdır.
 • Müşteriye odaklanan yeni nesil pazarlama stratejisi, teknolojiyi her kanalda mümkün olduğu kadar kullanır.
 • Hedef kitlenin aktif olarak kullandığı kanallarda yoğun olarak uygulanır.
 • İletişim ve pazarlama faaliyetleri ölçülebilir.
 • Müşteri ile etkin ve çift yönlü etkileşim oluşturur.
 • Pazarlama veya reklam mesajı tek bir kaynaktan çıkar; uyumlu ve bütünleşik olarak hedef kitleye sunulur.